O Fotoklubu

Fotoklub K3 Bohumín byl založen v roce 2012 jako součást bohumínské městské organizace K3 Bohumín.

Vznikl se záměrem sdružovat a rozšiřovat bohumínskou fotografickou komunitu a pomoci s rozvojem absolventů i účastníků fotografických kurzů pořádaných K3 Bohumín.

Jsme přátelská a tolerantní skupina lidí, kterou zajímá vše kolem fotografie. Pořádáme skupinové aktivity jako například workshopy, fotovýlety a výstavy.

Naši členové jsou z Bohumína a okolních měst jako například Dolní Lutyně, Rychvald, Ostrava. Jednou měsíčně se koná setkání, kde se probírají novinky z fotografického světa, probíha plánovaní společných akcí, diskutuje se nad fotografiemi členů a ostatní klubové záležitosti.

K3 Bohumín 

Název K3 symbolizuje Kino, Knihovnu i Kulturu ve městě.

Kulturní sekce sídlící v budově kina na ulici Studentská zajišťuje filmová promítání v moderním rekonstruovaném kině s digitální technikou a 3D promítáním a kulturní akce ve městě Bohumíně, jakými jsou například Vánoční a Velikonoční jarmarky, Vinobraní, plesy, divadelní představení, akce pro děti a mnoho dalších.

Součástí je také areál letního kina, které v roce 2005 prošlo rekonstrukcí. Po přestavbě má zcela jiný vzhled a kapacitu až 700 míst. Areál získal i bezbariérový přístup. Amfiteátr slouží nejen k filmovým představením, ale také pro konání nejrůznějších kulturních a společenských akcí.

V knihovně se pravidelně konají besedy a přednášky pro veřejnost, akce pro děti, výstavy. Dále knihovna poskytuje vzdělávací služby pro veřejnost ve formě pravidelných kurzů počítačů, psychologie, fotografie a anglického jazyka.

Kontakt

info@fotok3.cz